TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

Warsztaty plastyczne

Wielkanocne cudeńka – warsztaty plastyczne

W związku ze zbliżającymi się świętami  Zmartwychwstania Pańskiego 1 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty wielkanocne.  Wykonywaliśmy  zajączki i kurczaczki świąteczne. Uczestnicy warsztatów z rolek po papierze toaletowym, bibuły oraz kolorowych kartek papieru  stworzyli niesamowite cudeńka. Myślę, że zrobione, kojarzące się z Wielkanocą zwierzątka, przyozdobią świąteczne stoły uczestników warsztatów.
Iwona Zawiślak

Galeria

11 lutego 2017 roku w bibliotece miały miejsce warsztaty plastyczne. Ich tematem były pocztówki walentynkowe wykonane  dowolną techniką. Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania historii Świętego Walentego - patrona zakochanych. Wspólnie  ułożyliśmy kilka wierszyków, które umieściliśmy na walentynkach. Każdy starał się, aby jego praca była wyjątkowa i oczywiście nie zabrakło na nich serduszek, kwiatuszków oraz  amorków. Pomysłów  było mnóstwo. Każde dziecko zrobiło wspaniałą pocztówkę, którą oczywiście zabrało do domu dla swojej walentynki.
Iwona Zawiślak

Galeria

9 stycznia 2016 roku w bibliotece w Sztabinie grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach plastycznych. Podczas spotkania wykonywaliśmy kalendarz z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i do zrobienia kalendarza wykorzystały różnorodne techniki. Trudno określić, który kalendarz jest najładniejszy, ponieważ każdy z nich jest oryginalny i wyjątkowy. Być może towarzysząca pracy przyjazna atmosfera, sprzyjała dzieciom w tworzeniu ich dzieł. Na koniec zajęć rozdałam dzieciom wierszyki i piosenki, które zaprezentują podczas okolicznościowej akademii przygotowywanej na to święto. Odbędzie się ona 22 stycznia w świetlicy CBK w Sztabinie.
Iwona Zawiślak
Galeria
„Wspaniałe pomysły kosztują grosze, bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają” - prawdziwość przysłowia udowodniliśmy 10 i 17 stycznia 2015 roku podczas warsztatów plastycznych. Główną ich tematyką, było zbliżające się  święto babć i dziadków. Klubowicze DKK oraz inni uczestnicy warsztatów, wraz z  mamami wykonali papierowe upominki. Naszym pomysłem było zrobienie kwiatuszka odbitego z własnej dłoni,  oraz laurki w kształcie serca z papierowych zawijanek. Koncepcji i inwencji twórczych nie brakowało. Wykonano piękne prace, które z pewnością zadowolą babcie i dziadków. Wiadomo przecież, że te zrobione ręcznie przez wnuki cieszą najbardziej.
Warsztaty po raz kolejny stworzyły możliwość wspólnego spędzenia czasu, rozwoju uzdolnień plastycznych, lub też ich odkrycia. Przyjazna i radosna atmosfera sprzyjała pracy, której efekty ocenią ich kochane babcie i dziadkowie.
Tematów na kolejne spotkania jest bardzo wiele, dlatego też biblioteka zaprasza na kolejne warsztaty w okresie ferii zimowych.