TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Koralikowe ozdoby

Na warsztatach  plastycznych prowadzonych w świetlicy w artystyczny sposób wykonywaliśmy; wisiorki, bransoletki, kolczyki z rożnego rodzaju kolorowych koralików. W trakcie zajęć uczyliśmy się jak łatwo łączyć drobne ozdobne koraliki w różne przestrzenne formy by powstała unikatowa biżuteria.
Jarosław Kozłowski

Warsztaty quillingu

25 maja 2016 r. w świetlicy Centrum w ramach cotygodniowych zajęć plastycznych odbyły się warsztaty quillingu (technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru). Uczestnicy spotkania uczyli się formowania różnych kształtów, a następnie sklejania ich ze sobą w taki sposób, ażeby powstała zamierzona kompozycja. Wykonane obrazki na sklejce posłużyły dzieciom jako prezent z okazji Dnia Matki.
Technika plastyczna jaką jest quilling, wzbudziła duże zainteresowanie i z pewnością jeszcze zagości na naszych warsztatach.
Jarosław Kozłowski

Galeria

„Modelowanie z masy kukurydzianej i innych materiałów”

20 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum przeprowadzono kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem modelowano z masy kukurydzianej i innych materiałów. Uczestnicy zajęć wykonywali różne projekty z glinki samoutwardzalnej oraz masy papierowej. Wykonane główki pacynek, sylwetki ptaków, figurki, wisiorki ozdobili lub pomalowali. Temat warsztatów bardzo zainteresował dzieci, które wykonane prace zabrały do domu, ażeby pochwalić się rodzicom.
Jarosław Kozłowski

Galeria

Twórcze wykorzystanie drewnianych patyczków do lodów” – warsztaty plastyczne

6 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyły się warsztaty plastyczne „Twórcze wykorzystanie drewnianych patyczków do lodów”.  W zajęciach uczestniczyło 10 osób, które w kreatywny sposób wykonały ozdobne bransoletki, ekologiczne doniczki na kwiaty, ramki, zakładki do książek. Warsztaty pokazały, że każdy materiał, nawet patyczki do lodów, może być użyty do wykonania ciekawych i rozbudzających wyobraźnię projektów plastycznych.
Jarosław Kozłowski

Galeria