TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

 

Konkursy fotograficzne

„Mój konik” – nowy konkurs fotograficzny

                Wielu z nas poza normalną pracą prowadzi aktywność nastawioną głównie na przyjemność, której poświęca swój wolny czas. O takich ludziach mówimy, że mają jakąś pasję, konika lub hobby. Hobbystycznym zainteresowaniem tych osób poświęcamy tegoroczny konkurs fotograficzny pod hasłem „Mój konik”.
Na łamach miesięcznika „Nasz Sztabiński Dom” pragniemy pokazać autorów w trakcie wykonywania prac, które przynoszą radość i zaspokajają ich największe potrzeby.
Każdy uczestnik konkursu na adres:
Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie,
Pl. Karola Brzostowskiego 8,
16-310 Sztabin
do końca sierpnia 2017 roku przyśle jedną lub kilka fotografii formatu A5. Zdjęcie powinno zawierać dobrze przytwierdzoną metryczkę, zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, adres i telefon kontaktowy.

"Czar uśmiechu"

Lubimy śmiać się z cudzych wad. Sprawia nam wielką radość, kiedy ktoś niestosownie się ubrał, kiedy źle się wysławia, jest za gruby czy za chudy......
Każdy powód dobry do krytyki i śmiechu, byle nie dotyczył mnie. Więc czy jesteśmy idealni? Nie zastanawiamy się zwykle nad sobą i właśnie konkurs fotograficzny, który ogłosiliśmy w 2014 roku pod hasłem "Czar uśmiechu" miał zwrócić uwagę i na problem samokrytyki.
Elementem zasadniczym na każdej przekazanej do konkursu fotografii, miał być uśmiech towarzyszący nam w różnych sytuacjach. Mógł więc być to uśmiech spontaniczny, radosny, okazujący nasze zadowolenie, ale też śmiech złośliwy, ironiczny, szyderczy.
16 października b.r. komisja w składzie: Barbara Czerwińska, Tadeusz Drągiewicz i Janusz Lotkowski obejrzała trzydzieści nadesłanych prac. Fotografie rozpatrywano w dwóch kategoriach:
Kategoria I - Czar uśmiechu
I miejsce – „Radość życia” Iwony Zawiślak
II miejsce – „Żywe eksponaty” Małgorzaty Ostrowskiej i „Dwa bratanki” Ewy Kierklo
III miejsce – „Wiatr we włosach” Alicji Marciniak i „Radość zwycięstwa” Czesława Maciejewskiego
Kategoria II – Śmieszne sytuacje
I miejsce – „Chrzest strażacki” Tomasza Chilickiego
II miejsce – „Czy myślisz o tym samym” Marty Kareckiej
III miejsce – „W rajskim ogrodzie” Tadeusza Daniłko i „Domowe pielesze” Bronisława Kozłowskiego

"SWOJSKIE KOLORYTY"

Ogłoszony przez nas konkurs w swoim założeniu był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego. Regulamin zakładał ukazanie nie tylko urokliwych miejsc, flory i fauny, ale pokazanie też ludzi, ich związki z przyrodą, pracę, zwyczaje, zamiłowania. Do konkursu przystąpiło 11 osób, zgłoszono 34 zdjęcia. Cieszy nas, że grono naszych fotografików powiększa się i w konkursie wzięła udział młodzież. Komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Drągiewicz, Helena Kozłowska i Barbara Czerwińska przyznała:
I miejsce - Bernard Bagsik "Oracz"

II miejsce - Konrad Kozłowski - "Ubogie szczęście"

III miejsce - Tomasz Chilicki "Samotny jeździec" i Bogusław Kierkla "Toaleta przed udojem"

IV miejsce - Alicja Marciniak "Załogi na start"

V - Małgorzata Ostrowska - "Dzień dobry! My do Jadzi"

 

W konkursie wzięli również udział: Krzysztof Ostrowski, Weronika Czerwińska, Sandra Wyszyńska, Ewelina Łapszys, Kinga Ostrowska