TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

 

2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA
Gminny konkurs recytatorski „Śmiechu warte”

W bieżącym roku mija 60 rocznica śmierci Juliana Tuwima oraz 100 lat od jego poetyckiego debiutu - publikacji  wiersza „Prośba”  w „Kurierze Warszawskim”. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił 2013 rok Rokiem Tuwima.
Oddając hołd temu ponadczasowemu poecie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie zorganizowała konkurs recytatorski, zapraszając do udziału uczniów klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.
Pod kierunkiem nauczycieli i przy pomocy rodziców przez kilka tygodni trwały przygotowania. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych w finale konkursu, który odbył się 14 maja w GBP w Sztabinie, wzięło udział 16 uczestników ze szkół w Jaminach, Jaziewie, Krasnymborze i Sztabinie.
Charakter wierszy poety pozwolił młodym aktorom na ich sceniczną interpretację, wpisującą się w charakter konkursu „Śmiechu warte”, co dało się zauważyć po zachowaniu publiczności.
Niekwestionowanymi laureatami konkursu okazali się Jakub Chomiak (uczeń kl. I SP Sztabin)  i Urszula Dzienis (uczennica kl. III SP Krasnybór). Miejsce drugie uzyskali Katarzyna Stolarska i Dawid Kierklo Uczniowie kl. I SP Sztabin) oraz Kinga Szkiłądź (uczennica kl. II SP Jaminy).  Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Orłowskiej (kl. II SP Jaziewo) oraz Bartłomiejowi Miezio i Sebastianowi Bujnickiemu (uczniom kl. I SP Sztabin).
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami Juliana Tuwima, by utrzymywać stały kontakt z tym ulubionym poetą.
Serdecznie dziękujemy opiekunom, dyrektorom szkół oraz rodzicom za aktywne wsparcie w organizacji konkursu.

Galeria