TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

BLASK ŚWIĘTOŚCI

            W niedzielę 14 czerwca 2015 roku w sali naszej remizy uczniowie Szkół Podstawowych w Jaminach i Jaziewie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Blask świętości”. Poświęcony był naszemu świętemu, papieżowi w latach 1978-2005, Janowi Pawłowi II. Dzieci, przygotowane przez panie Urszulę Bugiedę (pracownicę z Filii Bibliotecznej w Jaminach) i Emilię Czerniawską (katechetkę), przedstawiły drogę tego Wielkiego Polaka od lat dziecięcych aż do rzymskiego pontyfikatu. Elementem widowiska były m.in. jego nagrane wypowiedzi (cytaty z homilii), pieśni (w tym śpiewana przez papieża) i ilustracje, odtwarzane przy pomocy rzutnika.
Imprezę odwiedzili nasz Ksiądz Proboszcz Jerzy Galiński i jego gość, czarny jak noc ksiądz misjonarz Franck Mbida z Kamerunu. Zaśpiewane przez niego cztery piosenki w oryginalnych językach (po jednej ze wschodu, zachodu, północy i południa jego kraju) okazały się jedną z atrakcji spotkania.
Końcowym punktem programu była przygotowana degustacja kremówek, upieczonych przez panie ze stowarzyszenia Aktywny Sztabin. Całość prowadziła pani Małgorzata Ostrowska, dyrektor naszej Biblioteki Publicznej.
Spotkanie zorganizowane było w partnerstwie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sztabinie, Stowarzyszenia Aktywny Sztabin i Gminnego Ośrodka Kultury w Sztabinie.
Janusz Rokita

Galeria