TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

Pierwszy koncert uczniów naszej

„małej szkoły muzycznej”

Od kilku miesięcy w Centrum prowadzone są kursy muzykowania. Utalentowane w tym kierunku dzieci mogą uczyć się gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. Indywidualne lekcje prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: instrumenty klawiszowe – Tadeusz Giedrojć, gitara – Szczepan Sześciło. Początkowy etap nauki, zakończyliśmy 24 czerwca 2016 r koncertem gry na klawiszach. Sala naszej Izby Regionalnej zapełniła się po brzegi, bowiem każde dziecko na swój pierwszy koncert zaprosiło nie tylko rodzinę, ale też sąsiadów, wychowawczynie i przyjaciół. Atmosfera spotkania była podniosła. Towarzyszyło mu wiele emocji i wzruszeń. Szymon Drzymkowski, Anna Koszycka, Wiktoria Pawłowska, Amelia Szczytko, Dominik Suchwałko swoją przygodę z muzyką zaczęli z dużym zaangażowaniem. Dało się zauważyć, że pierwszy występ jest dla nich bardzo ważny. W sali rozbrzmiewały proste, ale piękne melodie, wykonanie których publiczność nagradzała gromkimi brawami.
Ja, jako osoba merytorycznie odpowiedzialna za organizację kursów, koncert ten przeżyłam z nie mniejszym wzruszeniem. Z satysfakcją, patrzyłam jak mali artyści z elegancją kłaniali się publiczności, grali najlepiej jak potrafili i na ile pozwoliły im trochę drżące z emocji dłonie.
Pragnę serdecznie podziękować instruktorom, rodzicom oraz dzieciom za tych kilka miesięcy wspólnej pracy i mam nadzieję, że spotkamy się po wakacjach.
Małgorzata Ostrowska

Galeria