TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

 

Jubileuszowy koncert  „Kaprysu”

5.02.2016 r. w świetlicy Centrum w Sztabinie, odbył się wzruszający koncert zespołu „Kaprys”, który obchodził swój pierwszy jubileusz powstania. Zespół założony przez panią Małgorzatę Ostrowską, pod kierownictwem Tadeusza Giedrojcia składa się z 15 członków. Są to osoby, których pasja śpiewania  połączyła w zgraną grupę. W ciągu roku swym pięknym i oryginalnym repertuarem „Kaprys” uświetniał niejedną, lokalną uroczystość. Od swej pierwszej premiery zaśpiewali również na festynach, Festiwalu Trzech Kultur w Augustowie, Dniu Babci i Dziadka. W magię Świąt Bożego Narodzenia przenieśli słuchaczy, śpiewając kolędy w kościołach w Sztabinie, Bargłowie Kościelnym, Augustowie, a także na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w Jaminach.
Na koncert przybyło wielu gości, min. Wójt Gminy Sztabin, Radni, mieszkańcy gminy oraz goście spoza terenu. Wielką niespodziankę sprawiła obecność zespołu „Złota Jesień”, działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury. „Kaprys” zaśpiewał 11 piosenek, w tym jedną w języku angielskim. Atmosfera, w jaką nas wprowadził, była tak niesamowita, że na twarzach królowało wzruszenie. Gromkie brawa towarzyszyły każdej zaśpiewanej piosence.
W podziękowaniu za rok owocnej pracy Radni wraz z Wójtem Gminy wręczyli zespołowi piękny tort i kwiaty. Na scenie wystrzeliło konfetti. Wyrazy uznania i upominek za osiągnięty wysoki poziom, wraz z życzeniami 39-ciu tak owocnych lat złożyła również przedstawicielka „Złotej Jesieni”. Na zakończenie, spełniając życzenie widowni „Kaprys” zaśpiewał raz jeszcze.
Wzruszenia nie udało się ukryć założycielce zespołu - Pani Małgorzacie, która podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie i uznanie. Słowa jakie zostały wypowiedziane przez przybyłych gości, uświadomiły Jej, iż „Kaprys” był strzałem w dziesiątkę, ponieważ realizując swoje pasje, sprawiają radość również innym.
Z wielkim przekonaniem i dumą, w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Sztabin śmiało mogę stwierdzić, iż „Kaprys” stał się naszą gminną wizytówką. Czekając na kolejny występ, życzymy Wam spełnienia waszych „małych i wielkich”, muzycznych „kaprysów”.
Urszula Bugieda

Galeria

 

Białoruskie i polskie zespoły zaprezentowały się 23 sierpnia 2015 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu "Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Kultur". Impreza organizowana jest od 15 lat. Początkowo na Białorusi przy śluzie Dąbrówka, a od dwóch lat w Augustowie. Podczas festiwalu zaprezentowało się 13 zespołów wśród nich wystąpił nasz "Kaprys".

23 sierpnia 2015 roku "Kaprys" wystąpił na pikniku rodzinnym w Jaminach zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach. Gospodarze imprezy potraktowali nas w wyjątkowy sposób, organizując przejazd pod scenę pięknie przystrojonymi bryczkami.

Galeria

Premiera zespołu „Kaprys”

24 lipca 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sztabinie miała miejsce premiera chóru „Kaprys”, który swoją działalność rozpoczął od lutego b.r. Pomysłodawczynią założenia chóru była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sztabinie Małgorzata Ostrowska. Przedstawiony repertuar przypadł do gustu publiczności, która wypełniła całą salę i gorącymi owacjami podziękowała zespołowi na stojąco. W imieniu publiczności za występ podziękowała radna Małgorzata Kunda, wróżąc „Kaprysowi” wielką karierę. Wszyscy członkowie chóru zostali obdarowani kwiatami wręczonymi przez Przewodniczącego Rady Gminy Sztabin Pawła Karpa.
Wielkie brawa należą się publiczności, która podczas koncertu zachowała się taktownie, wręcz wzorowo. Cieszymy się, że w naszej społeczności powstałą nowa karta w ważnej księdze „kultury”, która będzie zapisywana na bieżąco samymi sukcesami.
Zespół prowadzi muzyk akordeonista Tadeusz Giedrojć, a członkami są: Czesława Chilicka, Renata Dochód, Dorota Głowacka, Barbara Jarmoszko, Ewa Kierklo, Joanna Koszycka, Jarosłąw Kozłowski, Waldemar Łaniewski, Janusz Mielniczek, Małgorzata Ostrowska, Edyta Radziwonowicz, Dorota Zdzichowska.
H.K.

GALERIA