TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 


FERIE W CENTRUM

     Ferie, które w naszej gminie trwały od 23 stycznia do 5 lutego 2017 r. przyniosły zarówno uczniom jak i nauczycielom wytchnienie od codziennych zajęć i szkolnych obowiązków.  Ażeby wypełnić ten wolny czas Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie wraz z filiami i świetlicą przygotowały szeroką ofertę zajęć.
Oferowały zajęcia plastyczne, czytelnicze, karaoke, kulinarne, taneczne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „Zima w tęczowych kolorach”, „Razem weselej”, „Ludzie do ludzi”, „Bałwankowy zawrót głowy”, „Szarka” i innych. Miłośnicy gier rozegrali turniej bilarda, warcabów oraz symulacyjnej jazdy na czas. Filia w Jaminach ma doskonałe warunki do wspólnej nauki gotowania, dlatego też dzieci uczyły się tam samodzielnie robić pizzę i gofry. Młodsze dzieci obejrzały dwa spektakle w wykonaniu teatru KRAK-ART z  Krakowa - „Żółw i zając” oraz „Małpka Fiki”. Odbyły się też bale karnawałowe. Pięknie przebrani uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie nawiązującej do znanych bajek tj. „Baba Jaga”, „Królowa Śniegu”, „Kopciuszek”.
Tegoroczne ferie już za nami, minęły jak zawsze bardzo szybko. Pozostały po nich wspomnienia, zdjęcia i piękne prace. Chciałabym serdecznie podziękować rodzicom i babciom, którzy poświęcili swój czas i ze swoimi pociechami przychodzili na przygotowane zajęcia.
Małgorzata Ostrowska

Galeria

Tegoroczne ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie upłynęły nam na różnego rodzaju zajęciach warsztatowych. Na plastycznych wykonywane były papierowe serduszka na zbliżający się dzień św. Walentego. Do dyspozycji były również gry planszowe i puzzle. Podczas jednego ze spotkań odbyły  się warsztaty kulinarne. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przygotowania dodatków do ulubionej pizzy. Każdy przyniósł ze sobą niezbędne produkty i pod nadzorem opiekunek przygotowaliśmy i upiekliśmy przepyszną pizzę. Myślę, że był to czas spędzony w miłej atmosferze. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor, a nasze wspólne spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci.
Iwona Zawiślak